Kosgeb Kredileri Almak Mantıklı Bir Olay Mı?

KOSGEB Kredisi olarak alınan kredi bilim sanayi ve teknoloji bakanlığına bağlı kosgeb tarafından küçük ve orta büyüklükte işletmelere verilen geliştirme ve destekleme Kredisidir. Geçen dönemlerde verilen miltarlar devam ederken 50 bin hibe ve 100 bin geri ödemesiz tutarlar verilmeye devam etmektedir.

İş yeri açmak isteyen girişimcilerin başvurdukları Kosgeb kredileri kişiler için bir destek niteliğinde kabul edilmektedir. Belli şart ve esasların sağlanması sonucu olarak verilen bu hibe ve krediler ile devlet destekli iş imkanları sağlanmaktadır.

İŞKUR kursları ile sağlanan ve verilen sertifika ile sağlanan şartlar sonrasında verilen kosgeb kredileri için internet sitesinde bulunan şartlar ve esaslar kontrol edilerek devlet destekli iş kuruluşları İçin başvuru yapmak gerekir.

Kosgeb Kredisi Almak İçin Neler Yapılmalı?

Kosgeb Kredisi almak İçin gereken şartlar kapsamında en önemli adım girişimcilik Kredisi için başvuru yapmak isteyen kişilerin Kosgeb tarafından düzenlenen eğitimlere katılmasıdır.

32 saat süren eğitim sonucunda verilen sertifika ile krediye başvurmak mümkündür. Kosgeb kredileri ile yeni iş yeri açmak isteyen kişiler aldıkları eğitim sonucunda devlet desteği sağlanan sektörlerde destek kredi ile iş sahibi olmaktadır.

Kosgeb alının da verdiği anlam ile bir destekleme kredisidir. Hiç parası olmayan kişilerin Kosgeb Kredisi ile iş yeri açması mümkün değildir. Kosgeb girişimcileri desteklemek amaçlı bu kredi imkanını sunar.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.