Home Ofis İle Evden Para Kazanmanın Yolları

Günümüzde geçim sıkıntısı o kadar çok had safhaya ulaştı ki, insanlar, mevcut kazançları ile ayın sonunu getirememekte olup mevcut işlerine zarar gelmemesi açısından evden çalışarak ek kazanç sağlama konusunda araştırma yapmaktadırlar: “Ben evden ne işi yapabilirim?” Home Office (evden iş yapmak) işler kişinin yeteneklerine göre çeşitlilik göstermektedir.

Bu iş fikirleri sayesinde Home Ofis’ten ek kazanç elde etme fırsatına sahipsiniz. Hangi işin ilgilerinize, yeteneklerinize uygun olup olmadığını belirledikten sonra home ofis olarak iş arayışlarına başlayabilirsiniz. Genellikle ev hanımları, öğrenciler ya da ek iş arayanların tercih ettiği homeofis işlerde birçok seçenek bulunmakta.

Türkiye’nin birçok bölgesinde ise home ofise uygun iş olanakları mevcut. Evden ek gelir elde etmek için araştırılan bu işlere şöyle bir kısaca göz atalım:

EDİTÖRLÜK

Editörlük veya makale yazarlığı son yıllarda home ofis olarak bulunabilecek en hızlı ve de zevkli bir iştir. Türkçeyi güzel kullanan, gramerlerine dikkat eden ve bu işten zevk alanların tercihidir. Çalıştığınız kadar ek kazanç elde etme fırsatınız var.

ÖZEL DERS

Evden özel ders vererek boş vakitlerinizi değerlendirme ve böylece de özel ders verdiğiniz öğrenci sayısı ile kazancınızın miktarı arasında bir orantı var. Özel dersler ya öğretmenin evinde ya da öğrencinin evinde oluyor. Reklam, broşür, sosyal medya aracılıkları ya da hakkınızda yapılan tavsiyeler üzerine öğrenci sayınız değişebilmektedir.

Ayrıca bu işlere ilave olarak başka türlü değerlendirebileceğiniz bir takım home ofis işler:

  • Çocuk bakıcılığı
  • Küçük ev aletleri tamirciliği
  • Organizatörlük
  • Takı, aksesuar tasarımcılığı
  • Örgü-nakış işleri
  • Mobil cihaz uygulama yazılım programı
  • Hediyelik eşya yapımı
  • Müzik öğretmenliği(Piyano gibi)
  • Satış Temsilciliği

Network Marketing, yani çok katlı ağ pazarlaması olarak da bilinen son dönemlerin bir pazarlama anlayışıdır. Bu pazarlama şeklinde kişilerin çevreleri sayesinde gerek sipariş alıp ürün satarak, gerekse de çevresini sisteme üye yaparak para kazanması şeklinde evinden freelance olarak çalışması mümkün.

  • Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu

İnsanların, gün içerinde düşen motivasyonlarını yükseltici, öğrencilerin de başarı durumlarını takip edici, kısaca hayata dair insanlarda bilinç, farkındalık oluşturma demek olan koçluk, bu alanda uzmanlaşmış kişilerin insanlara yardımcı olmasıdır. Seans başına ücretlerini alırlar.

Daha Detaylı Bilgiler İçin : https://kisabiryazar.wordpress.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.